امام على سلام الله علیه : برترین کار نیک، رسیدن به فریاد ستم دیده است ::: کمال الدّین: ج 2، ص 211

1:43:41 AM 1399 / 05 / 25
 

بنام خداوند علم وادب

یا سلام خدمت تمامی اندیشه پردازان و صاحب نظران مجموعه بزرگ امورمالی

نظر به اینکه در سالهای اخیر با تحول عظیمی که در حوزه مالی دستگاه های دولتی رخ داده است و تمامی همکاران در این مجموعه به نوعی این تغییرات را احساس کرده و بگونه ای دست اندرکار در این اصلاحات بوده اند، مدیریت امورمالی بر آن شد تا با ایجاد قسمتی در وب سایت امورمالی دانشگاه با عنوان"ایستگاه اندیشه پردازان مالی" از تمامی نقطه نظرات همکاران که می تواند در پیشبرد اهداف و سیاستهای دانشگاه کمک شایانی داشته باشد استفاده نماید و بتواند این نظرات و ایده پردازی هارا به سمع و نظر مدیران ارشد سازمان و وزارت متبوع برساند.

لذا با توجه به ایجاد و در دسترس بودن این قسمت در منوی امورمالی، از تمامی همکاران در مجموعه که می توانند در اصلاح فرایند یا راهکارهای خلاقانه این مجموعه را یاری رسانند تقاضای همکاری داریم و نظرات این عزیزان را می توانیم با درج در وب سایت امورمالی بگوش تمامی مسئولین در تصمیم گیری های کلان برسانیم.

خاطر نشان می گردد،در صورت وجود انتقاد یا پیشنهادی از فرایندهای مجموعه امورمالی می توانید با درج در این قسمت مطالب خود را سریعتر و صریح تر بیان نمایید.

 

امتیاز-z آلتمن (به انگلیسیAltman Z-score) شاخصی است که در سال ۱۹۶۸ توسط ادوارد آلتمن که در آن زمان استادیار رشته مالیدر دانشگاه نیویورک بود منتشر شد.

این شاخص برای محاسبه احتمال ورشکستگی یک کمپانی تولیدی و همچنین ارزیابی قدرت مالی شرکت است و به صورت زیر محاسبه می‌شود:

Z-Score = 1.2A + 1.4B + 3.3C + 0.6D + 1.0E

که:

A = سرمایه در تولید / کل دارایی

B = درآمد نگه داشته شده / کل دارایی

C = درآمد قبل از بهره و مالیات / کل دارایی

D = ارزش بازاری سهام / کل بدهی

E = فروش / کل دارایی[۱]
   
سامانه ها

سامانه تجاربمشاغل